Prawo jazdy dla niepełnosprawnych

Szkolenie bez sprzęgła
bez biegów i bez stresu, kurs na automatycznej skrzyni


Niepełnosprawność ruchowa to dziś żaden problem. Od dawna prawo jazdy wydawano osobom niepełnosprawnym ruchowo jeżeli tylko opanowały jazdę i miały przystosowany do tego pojazd. Obecnie w dobie coraz popularniejszych skrzyń automatycznych i całej serii skrzyń zautomatyzowanych - mnóstwo osób z ograniczeniami może Sobie pozwolić na szkolenie za kierownicą samochodu oraz pokusić się o uprawnienia do kierowania, a potem zakup samochodu dla ON.
Najwięcej jednak obaw nastręcza zmiana biegów i operowanie sprzęgłem - co w wielu przypadkach nawet lekkich schorzeń może nastręczać obaw i rodzi niepewność co do tematu opanowania jazdy.


Automat-kurs-krakow
 

Kurs na pojeździe z automatyczną skrzynią biegów jest receptą na szybkie opanowanie płynnej jazdy i zrozumienie zasad ruchu. Jest tylko jeden mankament - po zdanym egzaminie można jeździć już tylko pojazdami z automatyczną skrzynią biegów.
Oczywiście chcąc przesiąść się na manualną należy zdać raz jeszcze egzamin na zwykłej skrzyni, czego jednak już nikt nie robi kiedy raz posmakuje automatu :)

Główne zalety tego szkolenia: 

+ zdajesz na tym pojeździe na którym się uczysz
+ mamy bardzo wysoką zdawalność na automacie
+ nie denerwujesz się w czasie nauki zmianą biegów
+ nie ma problemu z ruszaniem pod górę
+ masz tylko gaz i hamulec , już prościej się nie da ;)
+ u Nas jeździsz na nowym i nowoczesnym samochodzie
+ możliwość szkolenia dla osób z niepełnosprawnością *


Szczególnie Panowie uważają , że automaty są dla idiotów. Tylko jak się okazuje najdroższe marki i najwyższe modele zazwyczaj mają skrzynie automatyczne, a ich właściciele z reguły idiotami nie są.
Również awaryjność skrzyni automatycznych jest znikoma, chyba że ktoś przesiadł się z ursusa to zepsuje szybko ;)

Co ciekawe większość tych prześmiewców automatem nie umiałoby nawet odjechać, a prawidłowa eksploatacja skrzyni to dla nich magia.

Prawda jest taka, że automat to same zalety. Mądrzy ludzie je doceniają i coraz częściej kupując samochód dopłacają za skrzynię automatyczną.

Kurs prawa jazdy na autoamatycznej skrzyni biegów nie różni się niczym od zwykłego. Zajęcia z teorii odbywają się z wybraną grupą szkoleniową w poniższych wariantach czasowych:
(opcje: kurs poranny, wieczorowy, weekendowy)

 

 ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

  • Przepisy ruchu drogowego
  • Zasady eksploatacji pojazdu
  • Technikę kierowania samochodem
  • Pierwszą pomoc w wypadkach drogowych
  • ECO driving

Po zakończonej teorii czekać będzie Państwa praktyka w wymiarze pełno zegarowych 30 godzin jazd na samochodach szkoleniowych wraz z instruktorem.
Terminy jazd praktycznych ustalacie już Państwo indywidualnie z wybranym instruktorem lub instruktorką w dowolnym dniu tygodnia. Zajęcia praktyczne realizowane są w czasie minimum 15-stu dwugodzinnych jazd (15 x 120 min.) w ruchu miejskim.

EGZAMIN na pojeździe szkoły
Szkoląc się na pojeździe z automatycznym sprzągłem, czy też automatyczną skrzynią biegów możesz egzamin państwowy w krakowskim MORD zdawać na tym samy samochodzie na którym się uczyłeś.
 Oczywiście dla zdającego to wielki plus, bo zna samochód i zazwyczaj bez problemu zalicza egzamin za pierwszym podejściem.

Gwarantujemy nowoczesne i profesjonalne szkolenie
w miłej atmosferze i na zaawansowanym technologicznie
japońskim pojeździe uznanej marki

  

Cena kursu zawiera :

  • komplet materiałów AAS
  • zajęcia z pierwszej pomocy
  • zajęcia z eco drivingu
  • nauka po trasach egzaminacyjnych
  • egzamin wewnętrzny


Przewidywany
czas trwania całego kursu to
4-6 tygodni.

Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura. Żeby się zapisać wystarczy wypełnić wniosek oraz dokonać wpłaty na konto lub gotówką


Szczegółowe informacje o
terminach, formach płatności, formalnościach
uzyskacie Państwo kontaktując się z Naszym biurem


 Pojazd spełnia wymogi i jest przystosowany dla osób z niesprawnością ruchową kończyn lub ich brakiem, a w szczególności szkolimy osoby niepełnosprawne o poniższych ograniczeniach:

- brak lewej stopy lub niedowład,  
- brak kończyny dolnej lub krótsza lewa,

- niedowład lub brak ręki prawej lub lewej,


Jeśli masz jakieś pytania o kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych lub szukasz szkoły jazdy z pojazdem przystosowanym do Twojej niepełnosprawności, to zapraszamy do kontaktu z Nami : )