Prawo Jazdy A2

Szkolenie dla kategorii A2 - od 18 lat

Jeśli zastanawiasz się nad motocyklem, a nigdy wcześniej nawet na nim nie siedziałeś lub Twoje doświadczenie jest niewielkie, to kategoria A2 będzie idealnym rozwiązaniem.

Uprawnienia kategorii A2 pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, jednak z ograniczoną mocą do 35 kW.
Motocykli tego rodzaju jest bardzo dużo i można je łatwo opanować, ponieważ są lżejsze i zazwyczaj nieco niższe od większych maszyn dla kategorii A.
Kategoria A2 pozwala także na kierowanie trójkołwymi motocyklami o mocy do 15 kW, co otwiera możliwości zakupu fajnych i dynamicznych skuterów miejskich. 

Już po okresie 2 lat posiadania kategorii A2 - możesz ubiegać się o prawo jazdy A, czyli mając wcześniej A2 już w wieku 20 lat możesz stać się posiadaczem pełnej kategorii A.

Szkolenia prowadzimy w formie stacjonarnej kłądąc naciskna zajęcia teoretyczne, które pozwalają zrozumieć fizykę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się później na technikę kierowania, czyli na bezpieczeństwo jazdy. Podczas szkolenia przekazujemy wiedzę opartą na wieloletnim doświadczeniu i warto poznać zawczasu wiele praw oraz zasad, których odkrywanie na dordze samemu może zakończyć się fatalnie. Stąd zalecamy formy szkoleń stacjonarnych w naszej krakowskiej akademii jazdy.

Obecnie motocyklem szkoleniowo - egzaminacyjnym jest Yamaha MT-03 ABS dysponujący mocą 30 kW. Motocykl posiada silnik dwucylindrowy o pojemności 320 ccm. To jeden z silniejszych motocykli dla tej kategorii, ale pozwalający poznać czym pachnie moc : )

Nasze szkolenia opierają się na stopniowaniiu trudności od małych i lekkich motocykli do coraz to cięższych i mocniejszych maszyn. Szkoląc się u Nas będziecie Państwo w dobrych rękach i trenować jazdę bedziecie na motocyklach takich samych jak na egzaminie państwowym.

 Podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na prawidłową technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie kursu przedstawiamy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy co ma zapobiec popełnianiu błędów przez osoby szkolące się.
Kładziemy duży nacisk na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw oraz odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych kierowców.

Szkolenie realiuje zespół instruktorów MSM Małopolska - więcej tu ....

Prócz kursów podstawowych oferujemy jazdy doszkalające przed egzaminem. Nasze pojazdy szkoleniowe są specjalnie przystosowane do bezpiecznej nauki.

SUZUKI       GS 500E (moc 25 kW)

HONDA        CB  500 (moc 35 kW)
YAMAHA        MT-03 (2021) - wersja egzaminacyjna

Nasze motocykle szkoleniowe wyposażone są w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy specjalny plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów oraz przyległy parking dla klientów zmotoryzowanych. Szkolenie prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy na wzór szkół zagranicznych.


 
 ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

  • Rodzaje i zastosowanie motocykli
  • Zasady właściwego doboru maszyny
  • Zasady taktyki jazdy jednośladem
  • Technikę kierowania motocyklem
  • Technikę motocyklową
  • Zasady doboru stroju i akcesoriów
  • Ratownictwo drogowe  

W cenie szkolenia:  
       • komplet materiałów dydaktycznych
 
       • egzamin wewnętrzny


  

Szkolenia realizuje dla Naszej Akademii
MAŁOPOLSKA SZKOŁA MOTOCYKLOWA
W KRAKOWIE
PEŁNA OFERTA
(kliknij tu...)


Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.