Prawo Jazdy A

Kurs kategorii A - od 24 lat

Jest to kurs dla każdego kto chce nauczyć się jazdy motocyklem. Szkolenie jest profesjonalne i wzorowane na niemieckim sysytemie naucznia. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej nawet na motocyklu nie siedziały, byle tylko wykazywały się odpowiedzialnością i chęcią nauki. Uprawnienia kat.A pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika , czy też moc. Jedynym ograniczeniem są posiadane umiejętności i zdrowy rozsądek, nad czym w czasie kursu wspólnie pracujemy.


 

Szkolenie motocyklowe obejmuje:

-
 Wykłady - 5 bloków tematycznych
(5 dni)
- Praktykę - 10 treningów po 120 minut  (20x60) jazd praktycznych

Wykłady odbywają się w porach popołudniowo-wieczornych , część teoretyczna to 5 spotkań w wieczorowych porach zawierających tematy wymagane ustawowo oraz zagadnienia ponadprogramowe związane wyłącznie z motocyklizmem.  Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i czynnego motocyklistę, instruktora techniki jazdy oraz czynnego ratownika. Zajęcia teoretyczne są bardzo ważne i pozwalają zrozumieć fizykę, dynamikę ruchu motocykla co bezpośrednio przekłada się na technikę kierowania , czyli na bezpieczeństwo jazdy. Kto nie pozna tych zasad na szkoleniu , marny jego los w odkrywaniu tych "prawd" na drodze. Sale wykładowe są klimatyzowane , a w czasie przerw do Państwa dyspozycji jest barek kawowy. Palacze mogą się przewietrzać na wyznaczonej palarni ;)   


Kurs prawa jazdy kat.A w nowym sezonie

W tym sezonie motocykle szkoleniowe to Suzuki Gladius SFV UA z ABS o pojemności 650 ccm dysponujące mocą 72 KM. Sześciobiegowa skrzynia z wyświetlaczem aktualnego biegu oraz niska kanapa z pewnością uławti naukę. Szkolenie będzie 3 etapowe. Zaczynamy kurs od małych i lekkich motocykli, a po ich opanowaniu przechodzimy do coraz to cięższych i mocniejszych. Szkoląc się u Nas będziecie Państwo w dobrych rękach, a jeździć na motocyklach takich samych jak na egzaminie państwowym.  

TU MOTOCYKLIŚCI  szkolą przyszłych motocyklistów !
Ponieważ jesteśmy czynnymi motocyklistami - podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na prawidłową technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie szkolenia przedstawiamy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy kończącej się kalectwem - mając na celu ukazanie również niebezpiecznej strony tej pięknej pasji jaką są dla nas motocykle. 
Zwracamy Państwa uwagę na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym na jednośladzie - celem przyszłego prawidłowego rozpoznawania niebezpieczeństw i odpowiednio szybkiego reagowania na wszelką bezmyślność innych uczestników.
 

 

Szkolenia realizuje zespół instruktorów MSM Małopolska - więcej tu ...

Sprzęt którym dysponujemy jest utrzymany w idealnym stanie technicznym oraz wyposażony w gmole chroniące motocyklistę przed urazami w razie wywrócenia się w czasie treningu. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy własny plac manewrowy do szkolenia wyłącznie motocyklistów oraz przyległy parking dla klientów zmotoryzowanych. Szkolenie podstawowe dla kategorii A prócz zadań standardowych poszerzone jest o elementy z techniki jazdy na wzór szkoleń zagranicznych. 
  
 ZAJĘCIA TEORETYCZNE OBEJMUJĄ m.in:

  • Przepisy ruchu drogowego (powtórka)
  • Budowa, rodzaje, przeznaczenie motocykli
  • Zasady właściwego doboru maszyny
  • Frakcje motocyklowe
  • Zasady taktyki jazdy jednośladem
  • Technikę kierowania motocyklem
  • Technikę motocyklową i rozwój technologii
  • Zasady doboru stroju i akcesoriów
  • Zasady prawidłowej eksploatacji motocykli
  • Ratownictwo drogowe (profesjonalny ratownik)

W cenie kursu :  
       • komplet materiałów dydaktycznych

        • egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny
  

 

Przewidywany czas trwania całego kursu to 5-8 tygodni.
Czas oczekiwania na egzamin - do 1,5 tygodnia.

Szkolenia realizuje
MAŁOPOLSKA SZKOŁA MOTOCYKLOWA
W KRAKOWIE
PEŁNA OFERTA
(kliknij tu...)


Zapisy na kurs przyjmujemy przez cały tydzień w godzinach otwarcia biura.
Rezerwacje miejsc telefonicznie, płatność gotówką lub przelewem.

 

prawo jazdy na motor kraków kat.A
kurs na motor w krakowie
kursy motocyklowe kategorii AM,A1,A2,A