Porady » B-125 SKUTERY (z kat.B)

B-125 SKUTERY (z kat.B)

Data publikacji: 05.09.2023
Masz prawo jazdy kategorii B ?
Myślisz o zakupie skutera lub motocykla miejskiego?

Jeśli nie jesteś pewien lub pewna czy dasz sobie radę na motocyklu klasy 125 ccm, bo nigdy wcześniej na skuterze nie jeździłeś(aś) to ten kurs jest idealnym rozwiązaniem. To również świetny zaczątek do późniejszego zdobywania uprawnień kategorii A lub A2 i pretekst do jazdy większym motocyklem. Skutecznie przygotowujemy osoby chcące wykonywać parcę kuriera, czy dostawcy kierując skuterem.

Prawo drogowe i prawo fizyki
- to dwie różne rzeczy, dlatego warto się szkolić

Jazda samochodem, a kierowanie motocyklem to dwa światy. Mimo podobieństw i tej samej otaczającej Nas scenerii ulicznej - takie czynności jak hamowanie, czy skręcanie różnią się diametralnie. Nie tylko hamulce obsługiwane ręką, czy skrzynia biegów obsługiwana nogą, ale również to jak widzać i co widać z poziomu motocykla stanowi zupełnie inną perspektywę jazdy.

Mnogość zagrożeń które znać musi motocyklista, a kierowcy samochodów nie mają o nich zielonego pojęcia, to właśnie przedmiot naszego szkolenia wprowadzającego w świat jednośladów.

W trakcie tego krótkiego szkolenia dowiesz się na co zwracać uwagę podczas wyboru maszyny, jak poznać dobry skuter i w co powinien być wyposażony uniwersalny miejski motocykl. Zobaczysz także jak powinieneś się zabezpieczyć i w jakie akcesoria wyposażyć, żeby bezpiecznie jeździć skuterem.

Czy warto sie szkolić pomimo braku obowiązku?

Mądrzy ludzie mimo braku obowiązku i tak się przeszkolą, a na głupich zarobią warsztaty, lekarze i grabarze. Każde pieniądze wydane na szkolenie zwracają się błyskawicznie na drodze! Szkolenie to ma także na celu uświadomienie i przygotowanie do kupna sprzętu. Po naszym kursie będziesz wiedział dokładnie co jest na rynku ofert i na co będą próbowali Cię naciągnąć sprzedawcy. Zatem warto!

 

Jaki dokładnie motocykl można kupić posiadając kategorię B prawa jazdy? 

Możecie kupować tylko motocykle o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 ccm  oraz mocy maksymalnej nieprzekraczającej  11 kW (to jest 15 KM) oraz stosunku mocy do masy nie przekraczającej 0,1 KW na 1 kilogram masy motocykla. Motocykle i skutery o większych mocach oraz pojemnościach wymagają już posiadania uprawnień kategorii A prawa jazdy. 

Szkolenie obejmuje dwa etapy:

Część teoretyczna - 3h

 • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
 • zarys budowy motorowerów i motocykli
 • rodzaje motocykli w klasie 125 ccm
 • zasady doboru stroju ochronnego
 • odzież ochronna, rodzaje kasków
 • taktyka jazdy w ruchu miejskim
 • technika kierowania
 • przyczepność i rodzaje opon


Część praktyczna - 2h

 • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
 • manewrowanie precyzyjne
  (symulacja jazdy pomiędzy autami)
 • technika hamowania na wprost
 • omijanie przeszkody z różnymi prędkościami

 

Koszt szkolenia - zobacz cennik ..

TERMINY SZKOLEŃ
(kliknij tu ..)

 

Szkolenie prowadzą instruktorzy MSM MAŁOPOLSKA

Wróć do listy tematów