Kursy Skuterowe B-125 ccm

Myślisz o motocyklu?
Masz prawo jazdy B od minimum 3 lat?
Nigdy nie jeździłeś nawet skuterem?

To szkolenie dla Ciebie : )
 
Od kilku sezonów ustawodawca wprowadził na terenie Polski możliwość kierowania skuterami oraz małymi i lekkimi motocyklami do pojemności 125 ccm pojemności skokowej silnika dla każdego kto posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat. Nowe prawo umożliwia zatem prowadzenie większości skuterów bez konieczności posiadania prawa jazdy kat.A i bez konieczności zdawania jakiegokolwiek egzaminu.

kursy-A-125-kraków

Pamiętajmy że prawo drogowe, a prawo fizyki - to nie to samo ...

Nie łudźmy się jednak, że jazda motocyklem jest tym samym czym jest jazda samochodem. Hamowanie, czy skręcanie to dwa różne światy. Nie tylko hamulce na kierownicy, czy automatyczna skrzynia biegów będzie czymś nowym, ale również to jak widzimy i postrzegamy ruch z pomiędzy samochodów.
Istnieje wiele różnic i zagrożeń które znają motocykliści, ale kierowcy samochodów nie mają o nich pojęcia.
Na naszych szkoleniach poznasz różnice i zagrożenia na które musisz zwracać uwagę żeby po prostu nie zginąć lub nie zostać osobą niepełnosprawną. Dowiesz się także jak sprawnie wykorzystać skuter.

W trakcie tego krótkiego kursu dowiesz się także na co zwracać uwagę podczas zakupu maszyny, jak poznać dobry skuter i w co powinien być wyposażony dobry miejski motocykl. Zobaczysz także jak powinieneś się zabezpieczyć i w jakie akcesoria sie wyposażyć, żeby bezpiecznie kierować skuterem.

Czy warto sie szkolić pomimo braku obowiązku?

Mądrzy ludzie mimo braku obowiązku i tak się przeszkolą, a na głupich zarobią warsztaty, lekarze i grabarze. Każde pieniądze wydane na szkolenie zwracają się błyskawicznie na drodze! Szkolenie to ma także na celu uświadomienie i przygotowanie do kupna sprzętu. Po naszym kursie będziesz wiedział dokładnie co jest na rynku ofert i na co będą próbowali Cię naciągnąć sprzedawcy. Zatem warto!

Jaki dokładnie motocykl można kupić posiadając kategorię B prawa jazdy? 

Możecie kupować tylko motocykle o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 ccm  oraz mocy maksymalnej nieprzekraczającej  11 kW (to jest 15 KM) oraz stosunku mocy do masy nie przekraczającej 0,1 KW na 1 kilogram masy motocykla. Motocykle i skutery o większych mocach oraz pojemnościach wymagają już posiadania uprawnień kategorii A prawa jazdy. 

 

Szkolenie obejmuje dwa etapy:

Część teoretyczna - 3h

 • omówienie najnowszych zmian w prawie drogowym
 • zarys budowy motorowerów i motocykli
 • rodzaje motocykli w klasie 125 ccm
 • zasady doboru stroju ochronnego
 • odzież ochronna, rodzaje kasków
 • taktyka jazdy w ruchu miejskim
 • technika kierowania
 • przyczepność i rodzaje opon


Część praktyczna - 2h

 • technika hamowania na wprost
 • manewrowanie precyzyjne
  (symulacja jazdy pomiędzy autami)
 • fizyka skrętu i techniki manewrowania jednośladem
 • omijanie przeszkody z różnych prędkości 

 

CENA SZKOLENIA
Obie części (wykład + praktyka) - 300 zł  

 

 Zobacz najbliższe
  TERMINY 

kliknij tu..

 

Szkolenie prowadzą instruktorzy MSM MAŁOPOLSKA