Pojazdy egzaminacyjne

W ostatnich latach egzamin na prawo jazdy stawał się coraz trudniejszy. Niestety również zmiany samochodów do egzaminowania nie były często przemyślanym wyborem, a efektem wygranego przez kogoś przetargu. Ośrodki egzaminowania zamiast kierować się rozsądkiem, kierowały się ekonomią i własnym interesem. Efektem jest dziś to, że w każdym mieście zdaje się na innym samochodzie. Ale... są też inne możliwości.

OKRES ZMIAN w Krakowie

Do końca 2018 roku pojazdem egzaminacyjnym w Krakowskim MORD jest KIA Rio model III w wersji 5 dzrzwiowej. Czy warto uczyć się na tym co mają na egzaminie? Nie bardzo...

Od 2015 roku szkoła jazdy może zgodnie z nowymi przepisami podstawić na egzamin dowolny pojazd na którym się uczyłeś. Te zmiany powodują, że mamy dziś dużo więcej możliwości zdawania na podstawionym przez szkołę dowolnym pojeździe. 

Zachęcamy zatem do zapisywania się na nasze szkolenia, które prócz nowoczesnych metod wyróżniają się wysoce wykwalifikowaną kadrą instruktorską oraz możliwością wybrania pojazdu do szkolenia i składania egzaminu państwowego.

Wiemy jak ważne jest to kto będzie Cię uczył oraz jak ważne są właściwości pojazdu jak gabaryty i widoczność. Grube słupki i wąskie szyby tylne niestety nie ułatwiają nauki.
Ucząc się u Nas możesz wybrać samochód, który najlepiej będzie do Ciebie pasował.


MAŁYM ŁATWIEJ ... SKODA CityGO po prostu miażdży : )

Wśród pojazdów do nauki jazdy zdecydownie wyróżnia się Skoda CityGO, która została stworzona do jazdy w gędstym ruchu miejskim.

Jesteśmy pierwszą szkołą jazdy w Krakowie posiadająca taki pojazd do szkolenia i egzaminowania.

Nasi kursanci przemykają Skodą po wąskich uliczkach Krakowa bez większych obaw, a gabaryty i widoczność powodują że parkowanie każdym sposobem to łatwizna.
Ergonomiczne wnętrze CityGo oraz bardzo przemyślane rozmieszczenie na kokpicie wszystkich urządzeń sprawia, że obsługa staje się intuicyjna. To ułatwia nam naukę, a kursanci szybciej obserwują progres własnych umiejętności.

Nasz pojazd jest wyposażony w tzw. czarną skrzynkę, która rejestruje przebieg jazdy oraz pozycję pojazdu na drodze, dzięki czemu możemy podstawiać go Naszym kursantom na egzaminy państwowe. Nauka i egzamin na samochodzie szkoły zwiększa szanse powodzenia.

 

FIAT 500 - wynajmnij go na Twój egzamin państwowy : )


Nasza kolejna nowość to FIAT 500 w wersji egzaminacyjnej.
To maleńkie autko z benzynowym silnikiem potrafi naprawdę wiele. Silnik o pojemności 1400 cm pozwala nam bardzo dynamicznie rozpędzać samochód, a długość wynosząca zaledwie 3,54 metra powoduje, że parkowanie równoległe wykonasz niemalże wszędzie. Samochód posiada specjalistyczny osprzęt oraz urządzenia rejestrujące jazdę. Zachęcamy do wypróbowania się na tym włoskim hicie mody : )


Uczyć się jazdy na silniku benzynowym, czy dieslu?

Pytanie czy lepiej się uczyć, czy na dieslu, czy benzynie jest często zadawanym przez przyszłych kierowców, którzy poważnie myślą o szkoleniu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Najlpiej na obu : )

Jednak rozpoczynać naukę powinno się na pojeździe z silnikiem benzynowym, ponieważ lepiej i szybciej nauczysz się wyczuwać tzw. sprzęgło - jednocześnie prawidłowo operując dzwignią gazu. Ucząc się jazdy na pojeździe z silnikiem diesla, nawet nie zauważysz tego ważnego momentu sprzęgania, co później skutkuje tym, że osoby które kurs odbyły na tzw. dieslu - nie potrafią ruszyć już żadnym innym pojazdem z silnikiem benzynowym.
Zatem zdecydowanie - nauka na benzynie!
 

Ucząc się u Nas poznasz różne pojazdy i charakterystykę pracy silników zarówno benzynowych jak i diesla. Uczymy jeździć, a nie tylko zdać egzamin.


Akademia Jazdy Auto Salwator
 w Krakowie