Porady » Prawo Jazdy e-learning-owo?

Prawo Jazdy e-learning-owo?


E-learnig i jego wpływ na ceny szkolenia

Paradoksalnie możliwość nauki e-learningowej na pierwszy rzut oka wydaje się niekorzystna dla szkół jazdy i powinny powodować obniżenie cen usług, jednak jest zupełnie inaczej. Dobre szkoły zyskują klientów, a byle jakie ośrodki - które i tak nigdy nie organizowały porawdziwych zająć z teorii cen już nie obniżą bo nie mają z czego.

Niektóre szkoły były tańsze bo po prostu nie organizowały w ogóle zajęć z teorii oszczędzając w ten sposób na kosztach wykładowcy, ratownika i mediów. Stąd ich kurs były tanie, ale i byle jakie. Ludziom jednak podobało się że nie muszą chodzić na teorię.  No cóż .... odbijało się to potem w zdawalności, ale o tym klienci orientowali się kiedy było już za późno.

 

Prawda jest taka, że bez teorii nie ma mowy o praktyce. Samo wyuczenie testów też jest niewystarczające i w obecnej formie niemożliwe. Baza pytań testowych choć została odtajniona to pytań jest w zbiorze ponad 2,5 tysiąca i nie sposób je zapamiętać.

Większość pytań to sekwencje video, stąd nauczenie się ich na pamięć jest mało prawdopodobne.

Łatwiej już byłoby nauczyć się kodeksu drogowego na pamięć.
Mało kto jednak zdaje sobie z tego sprawę.

Czy e-kursy mają szanse powodzenia?

Zależy to od danego człowieka. Jeżeli Ktoś lubi uczyć się z komputera i lubi dużo czytać, to jest w stanie naczyć się dużo za pomocą e-learningu. Jednak nie wolno zapominać że najlepiej zapamiętujemy jeśli z nowym zagadnieniem powiązana jest emocja i akcja. Dajmy przykład... dzieci najlepiej uczą się jakich wyrazów? ....hmmm.....przekleństw. A dlaczego?

Idźmy dalej ..... chcąc nauczyć się jezyka obcego masz dziś duży wybór. Możesz uczyć się z darmowej płytki z gazety, z darmowych aplikacji w sieci oraz licznych e-kursów. Jednak większość Tych co świetnie mówią w obcych językach uczyła się w szkołach językowych lub nauczyli się będąc za granicą.

Dobre wykłady to podstawa!
Nauka w szkole "na żywo" z dobrym wykładowcą, który jest doświadczonym kierowcą i nauczycielem jest o wiele wartościowsza niż nauka testów z płytki, czy przez e-learning. Można porównać to do nauki języka obcego z profesjonalnym native speakerem.

Za lepsze zapamiętanie i zrozumienie zagadnienia odpowiedzialny jest własnie nauczyciel. To On opowie i wytłumaczy dając przykład z życia oraz wywołując emocję. Ot cała tajemnica nauczania.

Dlaczego zlikwidowano obowiązkową teorię w szkołach?
Odpowiedź jest prosta. Dlatego że i tak większość szkół jej nie organizowała, a ponieważ ludzie wolą wszystko robić "na skróty" to nowe zasady szybko się przyjęły, a na niewiedzy kursantów zarabiają państwowe ośrodki egzaminowania. Im więcej oblanych na teorii kursantów - tym więcej kasy dla państwa.

Kto mądry - wybierze dobrą szkołę, podobnie jak w przypadku nauki języka obcego.

Masz zatem wybór co do formy nauki i to Ty decydujesz co będzie dla Ciebie lepsze!
Pamiętaj też o końcowym egzaminie i lepiej żeby była to jednorazowa przygoda : )

KURS Z WYKŁADAMI w szkole to nadal zalecany sposób nauki.

E-LEARNING sprawdza się tylko jako metoda pomocnicza dla utrwalania wiedzy i trenowania pamięci. W dobrej szkole możliwość korzystania z e-learningu otrzymasz w cenie szkolenia.

 

Życzymy Przemyślanych Decyzji :)

Wróć do listy tematów